Povinné zmluvné poistenie – porovnanie PZP kalkulačka online

Hľadáte lacné poistenie auta

Najlacnejšie PZP – povinné zmluvné poistenie Online pre Vaše auto. Porovnanie ceny viacerých poisťovní a uzatvorenie poistenia online.
Najlacnejšie PZP online Povinné zmluvné poistenie auta1

Najlacnejšie PZP

Ak chcete online porovnať možnosti v PZP poistení auta, Riešenie je na dosah stačí si vybrať z možností a najlacnejšie PZP – Povinné zmluvné poistenie je vaše už dnes
Kalkulačka PZP Porovnanie2

Kalkulačka PZP Porovnanie

Porovnajte poistenia pre vaše auto. Povinné zmluvné poistenie Vám online porovnáme až v 11 poisťovniach. Rýchle riešenie PZP s platbou online.
Výpoveď PZP, ZRUŠENIE, UKONČENIE, VÝPOVEĎ PZP3

Povinne zmluvne poistenie

PZP – povinné zmluvné poistenie Online pre Vaše auto. Porovnanie ceny viacerých poisťovní a uzatvorenie poistenia online.

Najlepšie a najlacnejšie PZP

Ak ste držiteľom, vlastníkom, prevádzkovateľom, alebo nájomcom motorového vozidla, máte zo zákona povinnosť uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie v skratke PZP. Prečo je vlastne PZP povinné?

Pretože každá osoba, ktorá šoféruje vozidlo, môže byť účastníkom nehody a spôsobiť inej osobe vážne škody na zdraví, živote či majetku. Škody spôsobené vozidlom sa môžu vyšplhať až do niekoľko desiatok až státisícov eur.

Najlepšie a najlacnejšie PZP slúži na krytie takýchto škôd. Tým, že si držiteľ vozidla uzatvorí Povinné Zmluvné Poistenie, prenáša povinnosť uhradiť spôsobené škody na svoju poisťovňu.

PZP – POVINNÉ ZMLUVNÉ POISTENIE

Povinné zmluvné poistenie – s kým

Od roku 2001, kde bývalá štátna poisťovňa prišla o monopol, ponúka povinné zmluvné poistenie na slovenskom trhu celá škála poisťovní. V poistení síce platí, že produkty sa zďaleka nelíšia len cenou, pri PZP je však charakter poistenia určený zákonom. Preto je väčšinou najideálnejšie vyberať si produkt podľa ceny a značky. Na Slovensku ponúkajú zákonné poistenie tieto poisťovne:

Poisťovne PZP a Najlacnejšie PZP

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s.
AXA pojišťovna, a. s., pobočka poisťovne z iného členského štátu
ČSOB Poisťovňa, a. s.
Generali Slovensko poisťovňa, a. s.
Genertel poisťovňa a.s. pobočka poisťovne z iného členského štátu

Poisťovne PZP a Najlacnejšie PZP

Groupama Garancia poisťovňa, a. s.
KOMUNÁLNA poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group
KOOPERATIVA poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group
Union poisťovňa, a. s.
UNIQA poisťovňa, a. s.
Wüstenrot poisťovňa, a. s

Povinné zmluvné poistenie online

Najlacnejšie PZP

Najlacnejšie PZP na trhu

PZP – Online poistenie

Naša PZP kalkulačka vám pomôže zistiť najlepšiu cenu povinného zmluvného poistenia a v podstate okamžite aj uzavrieť toto poistenie online. Ušetrí Vám to čas a peniaze. Internetový portál vippoistenie.sk poskytuje širokej verejnosti potrebné informcie o poistení už od roku 2016.

Sme internetovou stránkou na Slovensku, ktorá poskytuje komplexné informácie o poistení, ako aj o ďalších druhoch finančných služieb.

Prevádzkovaný je spoločnosťou I&B Company s.r.o. vykonáva činnosť podriadeného finančného agenta na základe zmluvy s INSIA SK s.r.o., ktorá je odborníkom v oblasti poistenia má zmluvy takmer so všetkými poisťovňami na Slovensku, pričom so žiadnou nie je vzťahu viazaného exclizivitou.

Povinné zmluvné poistenie Online

Povinné zmluvné poistenie Online

Potrebujete najlacnejšie PZP na trhu

Viac ako kvalitné poistenie, niekedy klienti hľadajú nízku cenu priateľnú pre ich rodinný rozpočet. Prečo na najlacnejšie PZP – Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie hľadá u nás tak ľahko. V rámci uzatvorenia PZP online úzko spolupracujeme s poisťovňami, u ktorých sledujeme zmenz v produktoch pre najlacnejšie a najlepšie PZP, ktoré ponúkame Vám cez nás portál VIPPOISTENIE.SK .

Poistenie auta online

Potrebujete uzatvoriť PZP online

Povinné zmluvné poistenie online, alebo tiež PZP online, zákonné poistenie či zákonná poistka, ako je často nazývané, je povinnou výbavou každého automobilu podľa zákona č. 381/2001 o povinnom zmluvnom poistení. Z tohoto poistenia sú kryté škody spôsobené tretím osobám na majetku, zdraví a finančné škody. Zo zákonného poistenia je vyplácané množstvo špecifických škôd, ako napríklad náklady na pohreb, sirotský a vdovský dôchodok a podobne. Použite našu PZP kalkulačku a vyplňte údaje o vašom motorovom vozidla a získajte najvýhodnejšie PZP pre vaše auto.

Online poistenie auta

Najlacnejšie PZP poskytuje poistenej osobe krytie, pri ktorom poisťovňa nahrádza poškodenému:

 • náklady spojené s právnym zastúpením
 • ušlý zisk
 • finančné náklady pri ujme na zdraví, prípadne náklady pri usmrtení,
 • škody, ktoré vznikli poškodením, zničením, odcudzením, prípadne stratou veci

Vaša je povinnosť uzatvoriť PZP , ktoré sa vzťahuje na každé motorové vozidlo. Zákon určuje, že poistenie má byť uzatvorené najneskôr v prvý deň používania vozidla, pričom má ostať poistené až do doby, keď dochádza k jeho vyradeniu z evidencie motorových vozidiel.

Najlacnejšie a najlepšie PZP sa väčšinou uzatvára na dobu neurčitú s poistným obdobím jeden rok. PZP je možné aj vypovedať, prípadne zmeniť poisťovňu. Môže tak však urobiť najneskôr 6 týždňov pred uplynutím jedného roka od uzavretia PZP. Výpoveď povinného zmluvného poistenia musí byť v písomnej podobe, podpísaná poistníkom a doručená poisťovni, v ktorej bolo poistenie uzavreté.

Pri kontrole bezpečnostných zložiek SR je vodič motorového vozidla povinný preukázať, že má uzavreté PZP. Najlepšie je ak obe karty drží užívateľ pri sebe. Na tento účel slúžia dva doklady – Biela karta a Zelená Karta. V prípade, že vodič nepredloží doklad o tom, že má zabezpečené PZP, môže policajný príslušník zadržať jeho Doklad o evidencii vozidla (tzv. technický preukaz) a zabrániť mu tak pokračovať v ceste.

 • Biela karta: je doklad slúžiaci na preukázanie overenej platnosti zákonného poistenia na území Slovenskej republiky.
 • Zelená karta: vodič dopravného prostriedku sa ňou preukazuje v situácii a prépade, že sa nachádza mimo územia Slovenskej Republiky. Musí však ísť o štáty ktoré patria do systému Zelenej karty. Ak tomu tak nie je, existuje možnosť zabezpečiť si krátkodobé hraničné poistenie, ktoré vodič uzavriete na území konkrétnej krajiny nepatriacej do systému Zelenej karty.

Pozor nie každá poisťovňa je oprávnená poskytovať povinné zmluvné poistenie. Na území Slovenskej republiky v súčasnosti vykonávajú najlepšie a najlacnejšie PZP poisťovne, ktoré sú združené v Slovenskej kancelárii poisťovateľov, ktorá bola zriadená zákonom č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení. Vy však máte jedinečnú príležitosť porovnať si ponuku všetkých poisťovní na priamo tu a terz.

K dispozícii je naša online kalkulačku a zistite, či by sa nedalo platiť za povinné zmluvné poistenie menej, ako platíte v súčasnosti. Cez portál vippoistenie.sk si môžete nielen vypočítať najlacnejšiu, najlepsšiu proste najvýhodnejšiu ponuku, ale rovno môžete svoje vozidlo poistiť v poisťovni, ktorú si vyberiete. Uzavretie PZP prostredníctvom portálu vippoistenie.sk má viacero výhod:

 1. Behom pár sekúnd získate porovnanie cien všetkých poisťovní na Slovensku.
 2. Neprídete ani o žiadnu zľavu, takže poistenie získate naozaj výhodne
 3. Po vyplnení formulára vám do e-mailu obratom príde návrh poistnej zmluvy a biela karta.
 4. Je to jednoduché, rýchle a bezpečné
 5. Môžete tak urobiť okamžite z pohodlia vášho domova.
 6. Po zaplatení je vaša zmluva okamžite platná a môžete jazdiť bez obáv.

Porovnajte si cenu povinného zmluvného poistenia tu.